Zapraszamy do nowego budynku!

Jeszcze tylko kilka tygodni i będziemy mogli wygłosić tę sentencję. Trwają bowiem intensywne prace wykończeniowe w pierwszym z pięciu budynków projektowanych przy ulicy Świdnickiej. Już dzisiaj elewacja frontowa wygląda na skończoną. brakuje tylko drzwi wejściowych. Nie są one montowane ze względu na stały ruch na klatkach schodowych, którymi dostarczany jest materiał do robót tynkarskich. W tej sytuacji drzwi mogłyby zostać uszkodzone, a przecież oczekujemy, że na otwarcie wszystko będzie lśniło czystością i pachniało nowością.

Do czasu zakończenia wszystkich robót wewnętrznych budynek pozostanie otwarty. Po wyschnięciu tynków nastąpi montaż stolarki drzwiowej i ułożenie posadzek. Następnie przyjdzie czas na mocowanie balustrad balkonów i tzw. „biały montaż” armatury sanitarnej. Dopiero wtedy zostanie wykończona i zamknięta klatka schodowa.

Równolegle rozpoczęto prace przy zagospodarowaniu terenu. Znaczna część przyszłego parkingu została wykorytowana aby dać miejsce na podbudowę z kamiennego tłucznia, na którym ułożona zostanie kostka betonowa. Wcześniej ułożona zostanie instalacja oświetlenia zewnętrznego i monitoringu. Znów postęp robót będzie widoczny z tygodnia na tydzień.