Nie wszystko widać na pierwszy rzut oka

Od kilku tygodni na budowie pierwszego budynku mikro osiedla DTBS pozornie nic się nie dzieje. Tymczasem wewnątrz praca wre. Zakończono montaż węzła cieplnego. Trwają roboty wykończeniowe klatek schodowych i lokali na poddaszu. Niektórzy Najemcy skorzystali z możliwości indywidualnego wykończenia swoich mieszkań. W związku z tym oprócz pracowników Generalnego Wykonawcy w budynku pracują ekipy glazurników i posadzkarzy zatrudnionych przez Najemców. Standard wykończenia pomieszczeń sanitarnych przyjęty do realizacji w DTBS jest podstawowy, spełniający wymogi formalne stawiane przez bank współfinansujący to przedsięwzięcie przez kredyt o preferencyjnym oprocentowaniu. Dlatego ci, którzy wiążą z TBS-em swoje plany w dłuższej perspektywie zdecydowali się na spersonalizowanie swoich mieszkań. Dzięki przychylności Kierownika Budowy roboty te mogą być prowadzone jeszcze przed ostatecznym odbiorem tak by moment odebrania kluczy do lokalu był rzeczywistym początkiem meblowania i użytkowania mieszkania bez zwłoki, która z reguły towarzyszy objęciu nowego lokum.

Gotowa jest również droga dojazdowa, która ma już swoją nazwę. Od dzisiaj używamy już nowego określenia lokalizacji naszej inwestycji: budowa przy ulicy Sowiogórskiej. Wszystko wskazuje na to, że GW dotrzyma zapisanych w umowie terminów i z końcem września nastąpi oficjalne otwarcie oraz wręczenie kluczy do pachnących nowością mieszkań.

Zarząd DTBS planuje już kolejną realizację. Zaraz po zakończeniu pierwszego ruszy budowa kolejnego budynku. Tym razem w nieco innym systemie – Najem z Dojściem do Własności.

Więcej informacji na temat programu….

Ulotka