Niech się mury pną do góry!

Oj dzieje się, dzieje na naszej budowie! Na placu pojawił się ciężki sprzęt budowlany bowiem od dzisiaj ruszył montaż prefabrykatów żelbetowych ścian garażu podziemnego. Zastosowano nowatorską metodę polegającą na przygotowaniu w warunkach zakładowych dających gwarancję wysokiej jakości betonu wielkogabarytowych elementów z pustką w pomiędzy dwoma płytami żelbetowymi. Płyty te są zintegrowane zbrojeniem przestrzennym. W środek, po zamontowaniu płyt na fundamentach, wprowadzona zostanie mieszanka betonowa, która uczyni z tych prefabrykatów monolityczne ściany kondygnacji podziemnej.

Zastosowana metoda pozwoli skrócić znacząco czas budowy tej kondygnacji co pozwoli za chwilę ułożyć strop, który również wykonany będzie przy użyciu płyt prefabrykowanych. Tak więc bez względu na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe budowa nabrała tempa z czego cieszą się zapewne przyszli lokatorzy.

Według zatwierdzonego harmonogramu budynek zostanie odebrany z końcem listopada i większość mieszkańców Święta Bożego narodzenia będzie spędzać w nowym mieszkaniu.