Finał tuż.. tuż…

Jeszcze ostatnie pociągnięcia pędzlem, jeszcze montaż armatury, próby, sprawdzenia i kolejny budynek na mikro osiedlu przy ul. Sowiogórskiej zostanie oddany do użytku. Wkrótce rozpocznie się komisyjna procedura odbiorowa i jeśli nie będzie zbyt wielu poprawek to z początkiem marca lokatorzy nowych mieszkań otrzymają klucze do długo oczekiwanych mieszkań.

Wykonawca od początku musiał zmierzyć się z niesprzyjającymi okolicznościami. Ilekroć wszystko było gotowe do wylania betonu przychodziło załamanie pogody i temperatury, które wykluczały możliwość kontynuowania prac.

Później dosięgła nas wszystkich druga fala pandemii co przerzedziło szeregi budowlańców i zdezorganizowało front robót. Zaraz potem pojawiły się ogromne trudności w zaopatrzeniu, o znaczącym wzroście cen materiałów budowlanych nie wspominając.

Gotowy jest również parterowy pawilon handlowy, który będzie łącznikiem pomiędzy kończonym budynkiem a kolejnym, który powstanie wzdłuż ul. Świdnickiej. W pawilonie otwarty zostanie sklep spożywczy lokalnej sieci handlowej co znacząco ułatwi codzienne zakupy. Skorzystają także mieszkańcy pobliskiego osiedla domów jednorodzinnych zwłaszcza wtedy, gdy uruchomiony zostanie kolejny odcinek obwodnicy południowej odciążając ulicę Świdnicką od ruchu tranzytowego.