RZEKOMO SZKODLIWE OPRYSKI!

W związku z informacjami, które docierają do Zarządu DTBS w kwestii rozpowszechnianych w sieci informacji o szkodliwych opryskach jakie przeprowadzono na osiedlu przy ul. Sowiogórskiej śpieszymy poinformować, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i zwierząt zdecydowano, że w walce z chwastami używane będą wyłącznie naturalne opryski z octu spirytusowego. Nie jest to z pewnością tak skuteczny środek jak stosowane powszechnie w rolnictwie herbicydy jednakże właśnie ze względu na wrażliwość ekologiczną na terenie zarządzanym przez DTBS ŻADNA chemia do zwalczanie chwastów nie jest stosowana.

Aby uniknąć tego typu nieporozumień w przyszłości każdorazowo będziemy informowali mieszkańców o zamiarze przeprowadzenia oprysków octowych.

Wszystko (prawie) gotowe…

Kolejny tydzień budowy za nami. Równolegle prowadzone są prace w wykopie pod budynek i roboty związane z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego.

Plac zabaw został już ogrodzony i wygląda na prawie gotowy do użytkowania. Pozostało jednak jeszcze zrekultywowanie gruntu wewnątrz ogrodzenia i zasianie trawy. Aby dać jej szansę wzrostu i ukorzenienia teren przyszłego trawnika zostanie pokryty agrowłókniną, która przepuszczając wodę i powietrze jednocześnie zabezpieczy nasionka trawy przed wydziobaniem ich przez ptaki.

W tej sytuacji część placu z piaskownicą zostanie w dalszym ciągu otaśmowana, aby bawiące się na placu dzieci nie deptały świeżo zasianej trawy. Prosimy o wyrozumiałość i zwrócenie uwagi najmłodszym, aby nie przechodzili za taśmy. Planowany termin udostępnienia urządzeń placu zabaw to 15 sierpnie br.

Prawie gotowe jest także zbrojenie płyty fundamentowej. Wykonawca zdecydował się na takie rozwiązanie, gdyż chciał w ten sposób uniknąć problemów z napływem wód podskórnych i parciem wód gruntowych, z którymi mieliśmy problemy przy poprzednich budynkach. Cała kondygnacja podziemna będzie rodzajem żelbetowej wanny, która w pełni zabezpieczy budynek przed wilgocią od gruntu.

Miłe wyróżnienie

Z dużą satysfakcją przyjęliśmy wyróżnienie jakim było wytypowanie Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego do prezentacji przygotowanej w związku z jubileuszem 100-lecia funkcjonowania Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nasze dokonania spotkały się z uznaniem dyrekcji banku, za którego pośrednictwem finansowane jest budownictwo społeczne w całym kraju. Szczególnie spodobała się funkcjonalność, położenie i architektura naszych budynków. Biorąc również pod uwagę nowoczesną technologię ekologicznego pozyskiwania energii z gruntu za pomocą sond głębinowych oraz fotowoltaiczne wsparcie dla pomp ciepła, to nasz sposób budowania został uznany za wzorcowy i wart szerszego promowania.

Dziękujemy! Czujemy się zaszczyceni.

Co to się tak tłucze?!

Mieszkańcy budynków DTBS przy ul. Sowiogórskiej nie mają ostatnio ciszy i spokoju. Już od rana  słychać głośny stukot, który jest wynikiem pracy maszyn skruszenia skały, która zalega częściowo pod obrysem nowego budynku. Niestety wyniki wierceń geologicznych potwierdziły się i  aby wykonać fundamenty trzeba tę skałę skruszyć. Zła wiadomość dla jednych jest dobrą informacją dla innych, tzn.  tych, którzy zamieszkają w nowym budynku. Posadowienie fundamentów na skale daje bowiem gwarancję stabilności całej konstrukcji i zminimalizowanie efektu tzw. Osiadania obiektu.

Przepraszamy wszystkich, którym ten hałas doskwiera i zapewniamy, że wkrótce te uciążliwości ustąpią bowiem znakomita większość odkuć została już wykonana.