Korzystamy z okien pogodowych

Od pewnego czasu mieszkańcy budynku nr 51 na os. Różanym zastanawiają się, w jakim celu ustawiono rusztowanie na elewacji szczytowej..?

Przy braku możliwości podjęcia prac elewacyjnych wcześniej, Wykonawca działając w oparciu o umowę z Zarządem DTBS, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych rozpoczął prace przygotowawcze do wykonania ocieplenia tej elewacji. Teraz roboty wstrzymano, lecz w przyszłym tygodniu, po spodziewanym ociepleniu, ruszą na nowo.

Po przeprowadzonym audycie termowizyjnym uznano, że przez te przegrody ucieka najwięcej ciepła z budynku więc nie czekając na koniec sezonu zimowego postanowiono docieplić tę elewację w pierwszej kolejności.

To dopiero początek zakrojonego na większą skalę programu termomodernizacji całego budynku. Barierą są jednak środki finansowe, których pozyskanie otworzy możliwość przeprowadzenia całości robót.

Osiągnęliśmy szczyt!

Zgodnie z zapowiedzią, ekipa cieślów rozpoczęła pracę na ostatnim stropie. W ekspresowym tempie ustawione zostały krokwie dachu zasadniczego. Tym samym budynek osiągnął konstrukcyjnie najwyższy poziom. W następnej kolejności połacie dachu zostaną pokryte izolacją paroprzepuszczalną.  Później nabite zostaną łaty drewniane będące podstawą do układania dachówki. Uszczelnienie budynku od góry jest kluczem do rozpoczęcia prac wykończeniowych. Na razie układane są instalacje na poszczególnych kondygnacjach, gdzie wcześniej wymurowano ściany działowe. Oby tak dalej Panowie!

Strop nad ostatnim piętrem

Aura sprzyja budowlańcom. Pomimo środka zimy udało się zalać strop nad ostatnią kondygnacją mieszkalną jeszcze przed nadejściem fali mrozów. Dzięki temu możemy być spokojni o wytrzymałość konstrukcji. Zakończenie tego etapu otwiera możliwości przystąpienia do wykonania więźby dachowej. Wkrótce pojawi się ekipa cieślów, a wraz z nimi pierwsze krokwie, które pokażą ostateczny zarys budynku.

Niezależnie od tego trwa montaż stolarki okiennej na drugiej kondygnacji, a na parterze działają instalatorzy. Taki stan rzeczy napawa optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że końcowy termin zakończenia robót i odbioru końcowego jest niezagrożony.

Obalone drzewo

W dniu 2 stycznia 2025 r. zostaliśmy poinformowani przez zarządcę Urzędu Skarbowego w Dzierżoniowie o zdarzeniu, jakie miało miejsce dzień wcześniej. W wyniku gwałtownego porywu wiatru na elewację i dach budynku przy ul. Pocztowej obaliła się niemal stuletnia daglezja powodując niemałe szkody. Wezwana na interwencję Straż Pożarna, po oględzinach i zabezpieczeniu terenu stwierdziła, iż nie ma dalszego zagrożenia dla ludzi i obiektu, a dalsze działanie związane z usunięciem drzewa musi przeprowadzić właściciel terenu. W związku z tym Zarząd Spółki podjął natychmiastowe działania, w efekcie których drzewo zostało bezpiecznie położone na terenie naszej działki.

Po oczyszczeniu dachu z odciętych i połamanych gałęzi zostaną przeprowadzone oględziny techniczne w celu ustalenia zakresu szkód. W porozumieniu z dyrekcją Urzędu Skarbowego i Ubezpieczycielami obu instytucji ustalona zostanie dalsza procedura naprawcza.