Ruszyła budowa trzeciego budynku przy ul. Sowiogórskiej

Miło nam zakomunikować, że w dniu 1 października 2020 roku został przekazany do realizacji plac budowy pod kolejny budynek. Tym razem będzie to budynek z 32-ma mieszkaniami i garażem podziemnym.
Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu spośród sześciu firm, które ubiegały się o to zamówienie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma SIRBUD MINARI z Wałbrzycha i to ona właśnie objęła we władanie teren budowy.
Nowo realizowany budynek będzie trzecim z pięciu budynków planowanych do realizacji na mikro osiedlu przy ul. Sowiogórskiej. Wewnątrz zespołu urbanistycznego pozostanie enklawa zieleni składająca się w większości z już istniejących drzew tworzących mini zagajnik. Dzięki temu już od pierwszych lat zamieszkiwania lokatorzy będą mogli korzystać z terenu rekreacyjnego w cieniu drzew. Na osiedlu ograniczono do minimum niezbędną powierzchnię dojazdów i parkingów bowiem pod wszystkimi wznoszonymi budynkami powstają garaże podziemne dzięki czemu osiedle będzie zanurzone w zieleni. Każde mieszkanie na parterze posiadać będzie własny ogródek przydomowy dostępny wprost z tarasu z dużym przeszkleniem a każde mieszkanie powyżej posiadać będzie balkon.