Prośba do mieszkańców budynków DTBS na os. Różanym

Szanowni Państwo,

ze smutkiem odnotowujemy w ostatnim czasie znaczne pogorszenie stanu czystości wokół śmietnika na terenie osiedla Różanego. Z niewyjaśnionych przyczyn śmieci zamiast do kubłów w śmietniku są rzucane przed wiatą. Zarząd Spółki dysponuje nagraniami z monitoringu, na których takie zachowanie zostało zarejestrowane.

Mamy świadomość, że często są to śmieci pozostawione przez lokatorów innych budynków z okolicy, ale większość to jednak Państwa sąsiedzi. Wstrzymujemy się przed podjęciem radykalnych działań wobec zidentyfikowanych osób w nadziei, że po doprowadzeniu śmietnika i jego otoczenia do zadawalającej czystości powstrzymają się oni od dalszego zaśmiecania naszego wspólnego terenu.

Będziemy też wdzięczni za natychmiastowe sygnalizowanie przypadków wyrzucania odpadów poza śmietnikiem z podaniem godziny zdarzenia, by ułatwić nam odczyt monitoringu i identyfikację sprawców.

Jest nam bardzo przykro, że taki stan rzeczy powtarza się już nie pierwszy raz w tym miejscu, chociaż 50 m dalej, przy budynku nr 20 panuje porządek. Mieszkańcy tego bloku korzystają bowiem ze śmietnika w sposób właściwy.

Zarząd Spółki ma świadomość faktu, że ponoszą Państwo niemałe opłaty za wywóz śmieci. Wysokość tej opłaty ustala, w porozumieniu z miastem, spółka ZGPD7, do której w całości te środki są przez nas przekazywane. Jest to jednak opłata za WYWÓZ.

Utrzymanie czystości należy jednak do DTBS i w sytuacji gdy wciąż powtarzają się przypadki porzucania odpadów poza śmietnikiem, musimy ponosić dodatkowe koszty związane ze sprzątaniem. Jest to jedyny taki przypadek w całym naszym zasobie. Dlatego jeszcze raz prosimy Państwa o współpracę i dbałość o estetykę tego miejsca.

Z pewnością jest szereg innych zagadnień, które wymagają omówienia. Dlatego zapraszamy na spotkanie mieszkańców osiedla Różanego, które odbędzie się w środę 17 kwietnia o godz. 17:00 w Sali PEGAZ w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przy ul. Świdnickiej 23.