Budynek mieszkalny dla seniora przy ul. Pocztowej

Mamy już pierwszy zarys koncepcji budynku, który zgodnie z intencją naszego Wspólnika – Gminy Miejskiej Dzierżoniów jest projektowany z dedykacją dla coraz liczniejszej grupy społecznej. Chodzi oczywiście o seniorów, a zwłaszcza tych, którzy mieszkają na wysokich kondygnacjach w budynkach bez wind, w mieszkaniach bez żadnych udogodnień dla ludzi starszych i posiadających problemy z poruszaniem się.

Dom przy Pocztowej to oferta dla tych, którzy po przejściu na zasłużoną emeryturę chcieliby poprawić swoje warunki mieszkaniowe lub po prostu uzyskać pełną swobodę w korzystaniu z mieszkania, kuchni czy łazienki. Według założeń w budynku tym wszystkie mieszkania dzięki obszernej windzie będą dostępne również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wszystkie łazienki zostaną zaprojektowane tak, by można je było dostosować do określonych potrzeb mieszkańców.

W parterowym skrzydle tego budynku znajdzie swoje miejsce sala wielofunkcyjna, gdzie można będzie organizować spotkania lub ćwiczenia zespołowe. Ponadto gabinet rehabilitacji, gabinet lekarski i być może punkt apteczny.

Lokalizacja należy do najbardziej atrakcyjnych w naszym mieście. Stąd będzie wszędzie blisko a otoczenie zieleni i starodrzewu stworzy klimat porównywalny z warunkami sanatoryjnymi. Budynek jest projektowany tak, by nie naruszać drzewostanu. Zwłaszcza, że na terenie tym rośnie przepiękny platan, który z pewnością jest ozdobą tego miejsca.

Mieszkania wynajmowane będą w systemie TBS co oznacza możliwość pozyskania środków wspierających finansowanie tej inwestycji z Funduszu Dopłat i preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego.